Přebroušení a oprava hrobu z umělého kamene

Přebroušení a oprava hrobu z umělého kamene (teracca)- jak postupovat a co je třeba vědět?

Renovace a opravy hrobů  z teracca můžou být obtížnou a náročnou úlohou. Teracco je materiál složený z mramorové drtě a cementu, který je citlivý na mechanické poškození. Pokud tedy plánujete přebrousit hrob z teracca, je důležité postupovat opatrně a s potřebnými znalostmi.

Oprava starého hrobu a broušení teracca vyžadují odborné znalosti a zkušenosti. Pokud nejste zkušeným kameníkem, který má zkušenosti s broušením a opravami teracca, je nejlepší se obrátit na odborníka.

Kameník s potřebnými znalostmi a zkušenostmi bude schopen zvládnout práci s teraccem s minimálním rizikem poškození hrobu. Kromě toho má kameník také potřebné nástroje a zařízení pro práci a může také poskytnout poradenství ohledně správné údržby hrobu po přebroušení.

Je také důležité vědět, že práce s teraccem vyžaduje jemný a opatrný přístup. Kameník musí být schopen posoudit stav teracca a určit, jaký postup broušení je potřebný pro získání požadovaného výsledku. V následujícím článku vám přinášíme několik tipů, jak se na tuto úlohu připravit a jak ji úspěšně zvládnout.

Ochrana při práci s teraccem

Při práci s teraccem je důležité chránit sebe i okolí. Při broušení může vznikat prach a jemné částice, které mohou způsobit poškození dýchacích cest. Proto je třeba pracovat v ochranných rukavicích a respirátoru. Dále je důležité pokrýt okolní plochy, aby se na ně neusazoval prach.

Použití správných nástrojů

Přebroušení teracca vyžaduje správné nástroje. Pro tento účel se nejčastěji používá úhlová bruska s regulací otáček a speciální diamantové kotouče různých hrubostí. Pokud použijete uhlovou brusku bez regulace otáček, pak poškodíte hrob nebo spálíte diamantový kotouč, případně poškodíte obojí.

Správná technika broušení

Broušení teracca je citlivá práce, která vyžaduje pečlivost a trpělivost. Pokud brousíte hrob z teracca poprvé, je nejlepší začít na menší ploše, získat zkušenosti a naučit se správně brousit. Při broušení je důležité postupovat obezřetně a vždy se ujistit, že kotouč dobře sedí na brusce. Kotouč by měl být také pravidelně čištěn od prachu, aby si zachoval svou účinnost.

Dokončení broušení

Jakmile je hrob z teraca přebroušen, je důležité vyčistit povrch od prachu a odstranit nečistoty. Následně se doporučuje opatřit povrch hrobu hydrofobní ochranou, která zmírní opakované znečištění a chrání hrob před mechy a lišejníky.

Přejít nahoru

Věčná vzpomínka v odrazu skla