Jak ochránit povrch hrobu

Nanotechnologické hydrofobní impregnace představují revoluční způsob, jak ochránit kameny na hrobech a pomnících před poškozením způsobeným vodou, znečištěním a nepříznivými povětrnostními podmínkami. Díky těmto impregnačním materiálům se kameny stávají samočistícími a vydrží mnohem déle než dřív.

Hydrofobní povlaky fungují tak, že snižují přilnavost mezi kapalinami a povrchem kamene. Impregnované náhrobní kameny jsou tak lépe odolné proti škodlivým látkám, jako jsou soli, kyseliny a zásady. Ochranná vrstva navíc brání přilnutí těžko odstranitelných skvrn, jako jsou stopy od rzi, vosku, ptačího trusu či graffiti.

Nano impregnace zvyšuje odolnost povrchu proti chemikáliím s pH do hodnoty 13 a funguje na principu lotosového efektu – voda se shlukuje do kuliček a stéká pryč spolu s nečistotami.

Důležitou vlastností nano impregnace je, že poskytuje perfektní hydrofobní ochranu, ale zároveň umožňuje kameni dýchat. Není neprodyšný jako u silikátových produktů.

Nanotechnologické hydrofobní impregnace

Tato impregnace chrání povrch před dalšími škodlivými vlivy prostředí, jako je mráz, kyselý déšť, posypové soli nebo zplodiny. Snížený průnik vody do kamene omezuje negativní efekty, jako je růst mechů, plísní a přimrzání námrazy.

Hydrofobizační přípravky lze použít na všechny druhy přírodního kamene. Ošetřené náhrobní kameny lze snadno čistit pouze vodou. Nano impregnace se nedají použít na zoxidované a zasolené povrchy ani na opalovaný kámen. Nano vrstva je odolná teplotám do cca 450°c, ale nechrání před rozpálenými tuky.

Mezi hlavní výhody impregnace kamene patří:

ochrana proti dešti

odolnost proti skvrnám

samočištění náhrobku při dešti

prevence růstu mechů a plísní

lepší odolnost povrchu proti otěru a poškrábání

usnadnění čištění a úspora nákladů

odolnost proti chemikáliím do hodnoty Ph13

zlepšení optických a estetických vlastností povrchů

životnost ochrany až 15 let podle expozice zatížení

Ceny:

Urnový hrob: 7 800 Kč

Jednohrob: 10 500 Kč

Dvojhrob: 13 200 Kč

Ostatní: individuálně

Pozn.: Cena obsahuje materiál a aplikaci, neobsahuje dopravné

Jak si objednat moje kamenické práce? 

Přejít nahoru

Věčná vzpomínka v odrazu skla